Jaké budou Vaše žně 2016? Část I.

PERARD, to jsou HI-TECH překládací vozy

Vážení návštěvníci webu prekladacivozy.cz, připravil jsem pro Vás sérii krátkých článků, resp. zamyšlení nad letošní sklizní obilovin a řepky. V několika posledních týdnech jsme zaznamenali snižování výkupních cen komodit, které spoustě z nás přidělávají nemalé starosti. Dalším nepříznivým faktem je, že na většině míst v České republice je nedostatek vláhy z podzimního a zimního období. Z obav, co nám nadcházející měsíce přinesou, se spousta z nás rozhodla pozastavit své investice a vyčkat, jak se bude situace vyvíjet.

obrázek_k_článku.jpg

V tomto nepříznivém období začínáme přemýšlet nad tím, jak ještě více snížit své náklady. Hledáme způsoby, jak co nejvíce ušetřit, protože každá koruna bude nyní velmi důležitá. Druhou cestou, jak snížit své náklady, je investovat do strojů a technologií, které v dlouhodobém časovém horizontu přinesou úspory v podobě mnohem nižších nákladů anebo vyšších zisků.

Současné sklizňové linky mají obrovské ekonomické a výkonnostní rezervy

V České republice je několik málo podniků, kde sklizeň funguje na velmi dobré úrovni. Ovšem většina ostatních zemědělských podniků provozuje sklizňové linky, které nevyužívají svůj potenciál. Představme si například, že koupíme výkonnou sklízecí mlátičku s velkým záběrem žací lišty. Jenomže porosty sklízíme třeba jen polovinou záběru lišty. Myslíte, že je v pořádku takto provozovat mlátičku, která stojí X mil. Kč?

Stejně podobné je to i s kompletní sklizňovou linkou, tedy kombajny - odvoz - sklad. Oblast s obrovskou rezervou a s velkým potenciálem, je právě odvoz, resp. doprava sklizeného materiálu od mlátiček. Možná nyní ode mě někdo čeká tvrzení, že řešením tohoto problému je pouze koupit překládací vůz. Kdepak!

Je to skutečně jen o překládacím vozu?

Nejprve je třeba, abychom si uvědomili jeden zcela zásadní fakt. Jakýkoli překládací vůz je v podstatě pouze stroj, který ve své fyzické podobě zhmotňuje nějaký rám, zásobník, šneky a pneumatiky. Všeobecně se říká, jak jsou překládací vozy úžasné stroje, které zvyšují výkon sklízecích mlátiček, snižují utužení půdy, přispívají k nižší spotřebě paliva atp. Když si tedy jakýkoli překládací vůz koupíte, znamená to snad, že automaticky s ním dosáhnete výše uvedených přínosů? Odpověď zní, ne…

Kde je tedy schovaný úspěch?

Často jsem slýchával podobný příběh o tom, že se někdo rozhodl koupit překládací vůz s tím, že jediné, co o tom věděl, je aby do něj kombajny vysypávaly za jízdy. Nakonec to vždy skončilo tak, že daný člověk byl s překládacím vozem nespokojený. Logicky proto, že mu onen překládací vůz nepřinesl to, co slibovaly tzv. prodejní argumenty.

Aby Vám překládací vůz přinesl to, co od něj očekáváte, je třeba umět využít jeho potenciál. Je zapotřebí správně sladit celou sklizňovou linku a přizpůsobit principy používání překládacího vozu Vašim specifickým sklizňovým podmínkám. Pro někoho, kdo nemá s provozem překládacího vozu zkušenosti je tohle všechno velký oříšek a tak se v podstatě učí ze svých vlastních chyb. Jenomže ve žních není čas na to dělat chyby, ale je potřeba co nejrychleji a za co nejméně nákladů sklidit úrodu pod střechu. Proto jsem tu pro Vás já a můj průlomový projekt v České republice!

Co Vám přinese projekt AGRICOLE TECHNOLOGY 2016?

Projekt AGRICOLE TECHNOLOGY 2016 představuje praktickou poradenskou službu. Je to jednoduché, Vy mi sdělíte Vaši vizi a cíl, kterého chcete ve své sklizni dosáhnout a já již všechno ostatní vyřeším za Vás. Výsledek práce pak zažijete prostřednictvím úžasného „sklizňového koncertu“ přímo na poli a příjemnými čísly ekonomiky provozu strojů celé sklizňové linky.

Já Vás zbavím starostí, práce a stresu spojené s provozem překládacího vozu. Naučím Vás a Vaše lidi, jak provozem překládacího vozu pozitivně ovlivníte celou sklizňovou linku.

Co můžete udělat ještě dnes?

Čas uteče jako voda a budou tu žně. Období, které rozhodne o tom, zda Vaše celoroční tvrdá práce na poli, starosti, energie a stres do toho všeho vložené, budou stát za to nebo ne. Nevíme, jaké bude počasí, jaké budou výnosy, cena komodit ani cena nafty atp. Ovšem úkol bude jasný, sklidit rychle a za co nejméně nákladů.

To, co můžete udělat ještě dnes, je napsat mi nebo zavolat. Co bude následovat? Krátké setkání, kde mi sdělíte Vaši současnou situaci a já Vám poté na rovinu řeknu, co všechno Vám překládací vůz a mé praktické poradenství dokáže přinést.

A v současné době se budeme bavit asi o nejdůležitějších informacích, kterými jsou, kolik Kč Vám ušetřím a o kolik snížím Vaše náklady na sklizeň. Na nic nečekejte a zavolejte mi nebo napište již nyní!Michal Horák

Kontakt

„Volejte mi a pište kdykoli, jsem tu pro Vás!“

Michal Horák

e-mail: horak@prekladacivozy.cz

mobil: 720 506 621