1. Trans-eXpress 500 v ČR

PERARD, to jsou HI-TECH překládací vozy

V těchto dnech byl v České republice uveden do provozu 1. stacionární překládací vůz PERARD Trans-eXpress 500 s vlastním motorovým agregátem. Tato mašina byla zakoupena za účelem plnění železničních vagonů, kdy dovoz materiálu budou zajišťovat výhradně kamionové soupravy.

Rodinná společnost PERARD je známá hlavně “traktorovými“ překládacími vozy Interbenne, X-FLOW a X-TRACK. Dalším velmi zajímavým překládacím konceptem jsou “stacionární“ překládací vozy Trans-eXpress na sypké nebo objemné hmoty.

V těchto dnech byl v České republice uveden do provozu 1. stacionární překládací vůz PERARD Trans-eXpress 500 s vlastním motorovým agregátem. Tento první Trans-eXpress 500 v České republice, má překládací šnek o prům. 500 mm, jeho překládací výška je 4,9 m. Pohon šneku zajišťuje motorová jednotka Perkins o výkonu 95 koní. Zásobník pojme 3800 litrů materiálu a překládací výkonnost se pohybuje na úrovni cca 1000 kg/10 sekund!

1
2
3

Jedná se o tzv. automobilovou variantu, tedy stroj je plně uzpůsoben a schválen pro přepravu pomocí automobilu. Nespornou výhodou tohoto automobilového provedení je vysoká přepravní rychlost, což při rozsahu působnosti a objemu práce majitele tohoto prvního PERARDu Trans-eXpress 500 hraje velmi důležitou roli.

Koncept stacionárního překládacího vozu Trans-eXpress 500 je vyvinut pro absolutní přizpůsobení se požadavkům zemědělce. Jedná se o způsoby pohonu šneků, kde jsou možnosti vlastní motorovou jednotkou nebo pomocí PTO traktoru. Nezávisle na vybraném způsobu pohonu překládání je pak volba mezi dopravní variantou. Zde je na výběr zapojení a přeprava pomocí automobilu nebo traktorem. Dalším důležitým řešením je možnost zapojení z boku do TBZ traktoru, což umožňuje pohodlné přejíždění během překládání.

PS: již brzy přivítáme do České republiky dalšího zástupce stacionárního překládacího vozu PERARD Trans-eXpress 500. Bude se jednat o první koncept tažený a poháněný traktorem v ČR!

Michal Horák

4
5
7
6
9
8
10

Kontakt

„Volejte mi a pište kdykoli, jsem tu pro Vás!“

Michal Horák

e-mail: horak@prekladacivozy.cz

mobil: 720 506 621