Dokáže PERARD překládat vápenec?

PERARD, to jsou HI-TECH překládací vozy

Poslední srpnový týden 2019 jsem ve spolupráci s některými zemědělci na Olomoucku testoval, zda dokáže PERARD překládat vápenec.

Jak vidíte na fotkách a odkazu na video, PERARD Interbenne zvládl obstát v této, pro mnohé značky, likvidační zkoušce! Ptáte se, proč likvidační?Použití překládacího vozu při plnění rozmetadla hnojiv vápencem není vůbec běžná věc. Totiž práškový materiál má svá specifika a ze zkušeností místních zemědělců si s vápencem doposud žádný překládací vůz nedokázal dobře poradit. Oproti klasickému sypkému materiálu jsou rizika obrovská včetně toho, že vápenec do překládacího vozu nasypeme, ale už jej z vozu nedostaneme, leda s lopatou v ruce...

PERARD Interbenne potvrdil svou výjimečnost a stává se tak prvním a jediným překládacím vozem, který dokáže s vápencem spolehlivě pracovat 

VIDEO: www.youtube.com/watch?v=5Fz8Xv8FppQ

 

Proč použít PERARD při vápnění?

- překládací výkon byl při testování naměřen 4 t/min. - navýšení denního výkonu aplikace

- plnění rozmetadla pohodlně a jednoduše přes příkop - ochrana půdy

- skvělé terénní vlastnosti oproti cisterně, která se nedostane na ta nejtěžší místa - bezpečné a pohodlné plnění i v těch nejhůře přístupných místech pole, polních cest atp.

- bezpečnost práce - obsluha není v kontaktu s prachem vápence! Vše ovládá z pohodlí kabiny traktoru

- bez těžké a fyzicky namáhavé práce - tahat hadice mezi cisternou a rozmetadlem, přeskakovat příkop, kde hrozí zranění? Zbytečné!

- nehrozí prostoje či čekání cisteren vlivem logistiky, organizace a rizik při návozu vápence - materiál pojme PERARD a obsluhuje rozemtadlo. Cisterna jen přijede, naplní PERARD a odjíždí! Tzn. žádné riziko placení prostojů kamionů atp.

- větší rozsah použití PERARDU znamená nžší provozní náklady a celkově lepší ekonomiku jeho provozu!

Toto jsou jen prvotní poznatky nasbírané z jednoho dne použití PERARDU při vápnění. S přibývajícími zkušenostmi se bude vše vyvíjet a postupně celou technologii společně zdokonalíme! Výsledkem může být kompletní linka ve složení: cisterny + PERARD + rozmetadlo. Tato linka má potencoál být mnohem lepší, efektivnější a výkonnější než současný způsob!

PERARD Interbenne se tak stává mnohostranějším překládacím vozem, který svým širokým rozsahem použití dokáže zefektivnit práci, zjednodušit ji a zlepšit ekonomiku hospodaření!

Michal Horák

1

3

2

20190828 102402

Kontakt

„Volejte mi a pište kdykoli, jsem tu pro Vás!“

Michal Horák

e-mail: horak@prekladacivozy.cz

mobil: 720 506 621