Překládací vozy

PERARD, to jsou HI-TECH překládací vozy

Malé X-FLOW

Komu malý X-FLOW pomůže vyřešit sklizeň?

Malý X-FLOW je smysluplné řešení pro obsluhu jedné výkonnější sklízecí mlátičky nebo dvou menších kombajnů. Bavíme se o mlátičkách výkonové kategorie 20-35 ha/den anebo objemu zásobníků řekněme 6-15 m3.

Praktický příklad:

Mám jednu mlátičku, která je schopna sklidit 20 ha/den. X-FLOW mi pomůže zvýšit denní porci o dalších minimálně 5 ha! Pro reálnou představu, při výnosu 8 t/ha pšenice v potravinářské kvalitě a průměrné ceně 4.330,- Kč /t za červenec 2015, to dělá celkovou částku 173.200,- Kč pod střechou každý den navíc!

Tedy mít za jeden den vyšší jistotu o 173.200,- Kč do kapsy a nebýt ve stresu kvůli výkyvům počasí a raději sklidit komoditu v té nejvyšší kvalitě, to posuďte sami! V případě, kdy budu na poli mít dvě sklízecí mlátičky jako v prvním příkladu, pak mi X-FLOW přinese sumu více jak 346.000,- Kč denně!

Konstrukce vozu

Malé X-FLOW jsou dokonale jednoduché překládací vozy. Základ samotného překladače tvoří velmi robustní nosný rám, který vede od tažné oje až po nápravu. Na rámu je posazen zásobník s překládacím šnekem, jízdu zajišťuje jedna pevná náprava se vzduchovými brzdami. X-FLOW má celkovou šířku 3 m a výška překládání je 4,5 m pro X-FLOW 15 a 4,75 m pro X-FLOW 19.

Těžiště a stabilita vozu

Koncept překládacího vozu je dokonale promyšlený. Ač to na první pohled nevypadá, vůz má nízko položené těžiště a tudíž se při rychlé jízdě napříč polem chová překvapivě stabilně. To stejné platí pro pohyb na svazích, kde je samozřejmě zapotřebí rozumného jednání obsluhy, nicméně celková šířka 3 m, šnek zapuštěný do rám vozu v poloze uložení nápravy, malá výška stroje, široké pneumatiky, těžký robustní nosný rám- to vše dohromady dává malému X-FLOW charakter dobré stability.

Překládání a systém pohonu

Stejně tak, jak je X-FLOW konstrukčně jednoduchý, je jednoduchý i systém překládání a pohonu. Překládání má na starosti jediný šnek o prům. 500 mm. Teoretické hodnoty výkonu překládání jsou pro běžnou praxi nic neříkající údaj s často velmi odlišným výsledkem, proto se na tento údaj podívejme čistě prakticky. Při měření za běžného žňového provozu počítejme s časem 110 sekund pro X-FLOW 15 plný pšenice a 130 sekund pro X-FLOW 19 opět v plné náloži pšenice.

Znovu maximálně jednoduchý je samozřejmě i systém pohonu vyprazdňování. Traktorem poháněná kloubová hřídel vede pod vyprazdňovací šnek, kde je umístěná převodovka, což je srdce pohonu. Systém je tedy čistě mechanický, jednoduchý na údržbu a s několika bezpečnostními prvky v podobě střižných šroubů, pro ochranu šneku a převodovky.

Samozřejmostí je velmi jednoduchá obsluha a ovládání X-FLOW. Vůz je k traktoru spojen pomocí závěsu typu K 80 nebo oko 50 mm. K ovládání překladače jsou zapotřebí 3 hydraulické okruhy traktoru. Jeden okruh pro otevírání/zavírání překládacího šneku a druhý okruh pro ovládání hradítka v zásobníku. Třetím okruhem traktoru je ovládaná odstavná noha.

Jak víme již z kapitoly „Překládán a systém pohonu“ je zapotřebí traktor s 1000 ot/min. vývodového hřídele. Samotná práce pak vypadá tak, že zapneme PTO, tím se roztočí vyprazdňovací šnek, poté mu „dáme“ plný výkon a pomocí hydraulicky ovládaného hradítka v zásobníku regulujeme množství překládaného materiálu.

Z pohledu obsluhy X-FLOW je všechno přehledné, jednoduché a rychlé. Při přechodu na jinou plodinu stačí otevřít čistící okno na dně spodního šneku, odkud vysypete zbytkové množství materiálu.

Údržba

Starání se o Váš malý X-FLOW je velmi rychlou a jednoduchou záležitostí. Samozřejmostí je několik mazacích míst a kontrola olejové náplně v převodovce. To je vše. Denní údržba Vám tak nezabere více než 5 minut.

Praktické prvky ve standardní výbavě

Rodinná společnost PERARD si zakládá na praktickém přístupu, proto jsou malé X-FLOW již v tzv. základu vybaveny osvětlením na výsypné koncovce, širokými nízkotlakými pneumatikami 650/75 R 32, obslužným žebříkem v zadní části vozu, majákem, velkým průzorným oknem a hydraulickou odstavnou nohou. Dalším praktickým prvkem je stupnice otevření hradítka v zásobníku. Díky ní vidíte, jak máte otevřené hradítko, díky čemuž máte dokonalý přehled o výkonu a pohodlně regulujete překládání. X-FLOW v sobě skrývá ještě spoustu dalších praktických prvků, které usnadňují obsluhu a přispívají k pohodlné a radost přinášející práci s překládacím vozem X-FLOW.

IMG2989
IMG1873
IMG1839
IMG1836
IMG1832

Čím si X-FLOW vylepším?

Pro Vás, náročnější uživatele překládacího vozu, je připraveno spoustu praktických prvků. Mezi ně patří kamerový systém s kamerou na výsypné koncovce a s barevným monitorem v kabině traktoru. Velká obslužná plošina v zadní části vozu a rolovaná plachta zásobníku. Dalším velkým praktickým pomocníkem je vážící systém, díky němuž máte neustálý přehled o naloženém množství a dokážete precizně naplnit odvozné soupravy a využít jejich povolené nosnosti aniž byste porušili legislativu.

Dalším samozřejmým bodem, jak si sestavit Váš X-FLOW je široký výběr obutí. Kromě Vašich specifických požadavků jsou na výběr tyto rozměry: 28.1 R 26, 650/75 R32, 30.5 LR 32, všechny v provedení s traktorovým nebo silničním dezénem.

Třešničkou na dortu všech těchto možných výbav pro Váš X-FLOW je barevný nátěr dle Vašich přání.

Technické parametry

Kontakt

„Volejte mi a pište kdykoli, jsem tu pro Vás!“

Michal Horák

e-mail: horak@prekladacivozy.cz

mobil: 720 506 621